Knihy

Z Čech až na konec světa

Z Čech až na konec světa

s podtitulkem Svatojakubskou cestou na mys Finisterre

Knihu jsem vydal vlastním nákladem v r. 2006. její druhé, upravené vydání jsem vyšlo v březnu 2011. V knize popisuji nejkrásnější kulturní, historické a kulturní zážitky z cesty a nezapomenutelné okamžiky při setkávání s lidmi ve všech navštívených zemích, zvláště pak na trase svatojakubské poutní cesty ve Francii a ve Španělsku.

V současnosti je i druhé vydání vyprodané, prosím neobjednávat. Ponechána jen rezerva určená k prodeji na přednáškách. Uvažuji o dotisku upraveného 3. vydání  doplněného o pěší pouť v roce 2013.

—————

NA KOLE NAPŘÍČ AMERIKOU

NA KOLE NAPŘÍČ AMERIKOU

Cestopis o cestě napříč Amerikou. Kromě obvyklého cestopisného popisu trasy vyzdvihuji nezapomenutelná setkání s krajany v USA, obdiv k jejich vlastenectví, úctě k rodné vlasti, jazyku, tradicím a folklóru, v neposlední řadě ke stále aktivní společenské, kulturní a tělovýchovná činnosti v sokolských župách. Kniha jsem vydal v březnu 2011

V prodeji je od dubna 2011 za cenu 199,- Kč včetně poštovného a stejným způsobem jako kniha "Z Čech až na konec světa", tedy při besedách, poštou a prostřednictví distribuční sítě.

Část výtěžku z prodeje obou knih jsem se rozhodl věnovat na dobročinné a charitativní účely. Na podporu vzdělání dětí v rozvojových zemích v rámci „Adopce na dálku“ a na finanční podporu léčení dětské onkologie. Chci tím symbolicky vyjádřit vděčnost všem neznámým lidem, kteří nám na cestách, když jsme to nejvíce potřebovali, poskytovali zázemí, nezištnou pomoc a často i morální podporu. 

S platností od září 2015, až do vyprodání zbývajících zásob, nabízím prodej této knihy na fakturu za zvýhodněnou cenu 149,- Kč/ ks včetně poštovného.
Objednávky na sestak,blatna@seznam.cz.

—————

Na kole do Evropského parlamentu

Na kole do Evropského parlamentu

Jako přímý účastník výpravy jsem autorem rukopisu o cestě europoslance Evropského parlamentu pana Kožušníka, který cyklistickou jízdou z Prahy do Štrasburku plnil svůj předvolební slib. Při rozhovoru pro MF Dnes před volbami prohlásil, že v případě zvolení pojede na první zasedání Evropského parlamentu do Štrasburku na kole. Zvolen byl. Jako doprovod mne doporučila redakce časopisu CYKLOTURISTIKA a mým hlavním posláním bylo sledovat splnění slibu.

Kniha je bohužel rozebrána, prosím neobjednávat!

—————