Knihy

Od Baltu k Jadranu

Od Baltu k Jadranu

PŘEDVÁNOČNÍ NOVINKA:  OD BALTU K JADRANU  po trase bývalé železné opony

Knihu vydal Martin Leschinger – nakladatelství FLÉTNA v listopadu 2018. Je předána do distribuční sítě za 295,- Kč a je také možné si ji objednat za zvýhodněnou cenu přímo na mojí adrese, nebo zakoupit při mých cestovatelských přednáškách. Pro knihovny garantuji podmínky, které odpovídají nabídkám distributorů.

—————

Příprava nové knihy

Příprava nové knihy

K 30. výročí pádu železné opony, které si budeme připomínat v roce 2019, připravuji zbrusu novou knihu s názvem "Na kole od Baltu k Jadranu aneb po stopách bývalé železné opony". Kniha bude obsahovat moje cestovatelské zážitky doplněné mnoha dokumenty a fortografiemi z 2500 km dlouhé trasy od německého přístavu Trawemünde do italského Terstu. Předpokládaný termín vydání - listopad 2018.

—————

NA KOLE NAPŘÍČ AMERIKOU

NA KOLE NAPŘÍČ AMERIKOU

Cestopis o cestě napříč Amerikou. Kromě obvyklého cestopisného popisu trasy vyzdvihuji nezapomenutelná setkání s krajany v USA, obdiv k jejich vlastenectví, úctě k rodné vlasti, jazyku, tradicím a folklóru, v neposlední řadě ke stále aktivní společenské, kulturní a tělovýchovná činnosti v sokolských župách. Kniha jsem vydal v březnu 2011

V prodeji je od dubna 2011 za cenu 199,- Kč včetně poštovného a stejným způsobem jako kniha "Z Čech až na konec světa", tedy při besedách, poštou a prostřednictví distribuční sítě.

Část výtěžku z prodeje obou knih jsem se rozhodl věnovat na dobročinné a charitativní účely. Na podporu vzdělání dětí v rozvojových zemích v rámci „Adopce na dálku“ a na finanční podporu léčení dětské onkologie. Chci tím symbolicky vyjádřit vděčnost všem neznámým lidem, kteří nám na cestách, když jsme to nejvíce potřebovali, poskytovali zázemí, nezištnou pomoc a často i morální podporu. 

Kniha je zcela vyprodaná, ale titul je v nabídce cestopisů vydavatele e-knihy.

—————

Na kole do Evropského parlamentu

Na kole do Evropského parlamentu

Jako přímý účastník výpravy jsem autorem rukopisu o cestě europoslance Evropského parlamentu pana Kožušníka, který cyklistickou jízdou z Prahy do Štrasburku plnil svůj předvolební slib. Při rozhovoru pro MF Dnes před volbami prohlásil, že v případě zvolení pojede na první zasedání Evropského parlamentu do Štrasburku na kole. Zvolen byl. Jako doprovod mne doporučila redakce časopisu CYKLOTURISTIKA a mým hlavním posláním bylo sledovat splnění slibu.

Kniha je bohužel rozebrána, prosím neobjednávat!

—————

Z Čech až na konec světa

Z Čech až na konec světa

s podtitulkem Svatojakubskou cestou na mys Finisterre

Knihu jsem vydal vlastním nákladem v r. 2006. její druhé, upravené vydání jsem vyšlo v březnu 2011. V knize popisuji nejkrásnější kulturní, historické a kulturní zážitky z cesty a nezapomenutelné okamžiky při setkávání s lidmi ve všech navštívených zemích, zvláště pak na trase svatojakubské poutní cesty ve Francii a ve Španělsku.

Kniha je zcela vyprodaná, ale titul je v nabídce cestopisů vydavatele e-knihy. Od záměru dotisku jsem upustil, jelikož připravuji rukopis dokumentárně-cestovatelské knihy k 30. výročí pádu železné opony, které si budeme připomínat v r. 2019. Předpokládaný termín vydání je IV. čtvrtletí 2018.

—————