Knihy

Od Baltu k Jadranu

Od Baltu k Jadranu

PŘEDVÁNOČNÍ NOVINKA:  OD BALTU K JADRANU  po trase bývalé železné opony

Knihu vydal Martin Leschinger – nakladatelství FLÉTNA v listopadu 2018. Je předána do distribuční sítě za 295,- Kč a je také možné si ji objednat za zvýhodněnou cenu přímo na mojí adrese, nebo zakoupit při mých cestovatelských přednáškách. Pro knihovny garantuji podmínky, které odpovídají nabídkám distributorů.

Ukázka z knihy - 1

Ukázka z knihy - 2

Reportáž Strakonické televize o knize od Baltu k Jadranu - zač. 10.08 min.

—————

Příprava nové knihy

Příprava nové knihy

K 30. výročí pádu železné opony, které si budeme připomínat v roce 2019, připravuji zbrusu novou knihu s názvem "Na kole od Baltu k Jadranu aneb po stopách bývalé železné opony". Kniha bude obsahovat moje cestovatelské zážitky doplněné mnoha dokumenty a fortografiemi z 2500 km dlouhé trasy od německého přístavu Trawemünde do italského Terstu. Předpokládaný termín vydání - listopad 2018.

—————

NA KOLE NAPŘÍČ AMERIKOU

NA KOLE NAPŘÍČ AMERIKOU

Cestopis o cestě napříč Amerikou. Kromě obvyklého cestopisného popisu trasy vyzdvihuji nezapomenutelná setkání s krajany v USA, obdiv k jejich vlastenectví, úctě k rodné vlasti, jazyku, tradicím a folklóru, v neposlední řadě ke stále aktivní společenské, kulturní a tělovýchovná činnosti v sokolských župách. Kniha jsem vydal v březnu 2011

V prodeji je od dubna 2011 za cenu 199,- Kč včetně poštovného a stejným způsobem jako kniha "Z Čech až na konec světa", tedy při besedách, poštou a prostřednictví distribuční sítě.

Část výtěžku z prodeje obou knih jsem se rozhodl věnovat na dobročinné a charitativní účely. Na podporu vzdělání dětí v rozvojových zemích v rámci „Adopce na dálku“ a na finanční podporu léčení dětské onkologie. Chci tím symbolicky vyjádřit vděčnost všem neznámým lidem, kteří nám na cestách, když jsme to nejvíce potřebovali, poskytovali zázemí, nezištnou pomoc a často i morální podporu. 

Kniha je zcela vyprodaná, ale titul je v nabídce cestopisů vydavatele e-knihy.

—————

Na kole do Evropského parlamentu

Na kole do Evropského parlamentu

Jako přímý účastník výpravy jsem autorem rukopisu o cestě europoslance Evropského parlamentu pana Kožušníka, který cyklistickou jízdou z Prahy do Štrasburku plnil svůj předvolební slib. Při rozhovoru pro MF Dnes před volbami prohlásil, že v případě zvolení pojede na první zasedání Evropského parlamentu do Štrasburku na kole. Zvolen byl. Jako doprovod mne doporučila redakce časopisu CYKLOTURISTIKA a mým hlavním posláním bylo sledovat splnění slibu.

Kniha je bohužel rozebrána, prosím neobjednávat!

—————

Z Čech až na konec světa

Z Čech až na konec světa

s podtitulkem Svatojakubskou cestou na mys Finisterre

Knihu jsem vydal vlastním nákladem v r. 2006. její druhé, upravené vydání jsem vyšlo v březnu 2011. V knize popisuji nejkrásnější kulturní, historické a kulturní zážitky z cesty a nezapomenutelné okamžiky při setkávání s lidmi ve všech navštívených zemích, zvláště pak na trase svatojakubské poutní cesty ve Francii a ve Španělsku.

Kniha je zcela vyprodaná, ale titul je v nabídce cestopisů vydavatele e-knihy. Od záměru dotisku jsem upustil, jelikož připravuji rukopis dokumentárně-cestovatelské knihy k 30. výročí pádu železné opony, které si budeme připomínat v r. 2019. Předpokládaný termín vydání je IV. čtvrtletí 2018.

—————